(AKZA; AKZOY)
KIA Motors do wykończenia wnętrza swojego nowego elektrycznego SUV-a EV9 używa biofarby dostarczanej przez AkzoNobel. Producent aut elektrycznych po raz pierwszy zdecydował się na tego typu powłokę do wnętrz.
Do stworzenia produktu, jakim jest biofarba, wykorzystano dwa rodzaje bio-żywicy, która jest pozyskiwana z rzepaku, ale i żywicy sosnowej. Farbę można znaleźć na wewnętrznych panelach przełączników drzwi EV9. AkzoNobel dostarcza ponadto powłoki do pozostałych elementów wnętrza.
„Obie firmy mają długą historię dotyczącą tworzenia coraz bardziej zrównoważonych produktów. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy pomóc KIA Motors w osiągnięciu znaczącego przełomu
w produkcji” – mówi Patrick Bourguignon, Dyrektor działu Automotive i Specialty Coatings
w AkzoNobel.
Biopochodna farba stosowana w EV9 spełnia wszystkie wymagania KIA Motors w zakresie odporności chemicznej i fizycznej (na przykład na działanie kremu do opalania, odświeżacza powietrza, ciepła czy zarysowań). Uzyskano aż 100% potwierdzenie wzorca kolorów,
"KIA Motors miała unikalne wymagania dotyczące powłok dla EV9, a wydajność naszego bioproduktu spełniła wszystkie ich potrzeby" – kontynuuje Bourguignon. "To najnowszy przykład tego, w jaki sposób jako firma nieustająco rozwijamy zaawansowaną technologię powłok, która minimalizuje wpływ na środowisko, bez uszczerbku dla jakości".
AkzoNobel jest zaufanym partnerem KIA Motors od dziesięciu lat. Mimo, że nowa umowa dotyczy modeli EV9 produkowanych w Korei Południowej, oczekuje się, że zostanie rozszerzona na kolejne modele aut elektrycznych KIA Motors.
O AkzoNobel
Dostarczamy zrównoważone i innowacyjne farby i powłoki, na których coraz częściej polegają nasi klienci, społeczności i środowisko. Nasze światowej klasy portfolio marek – w tym Dulux, International, Sikkens i Interpon – cieszy się zaufaniem klientów na całym świecie. Jesteśmy aktywni w ponad 150 krajach i postawiliśmy sobie za cel zostanie światowym liderem branży. Tego można oczekiwać od pionierskiej firmy produkującej farby, która jest zaangażowana w realizację celów naukowych i podejmuje rzeczywiste działania, aby sprostać globalnym wyzwaniom i chronić przyszłe pokolenia.